Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.985 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 25 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | as show |
| Drone Weight | as show |
| Takeoff Weight | as show |
| Transit Time (Days) | as show |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | 768-1 Mustang P51D |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | not included |
| Remote Distance | as show |
| Charging Voltage | as show |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | No |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Plastic, Foam |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| Wingspan | 750mm (29.5 in) |
Instock
There are no reviews yet.