Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 10 × 10 cm |
| Anti-wind Ability | 2 |
| Drone Weight | 0.2 |
| Takeoff Weight | 0.2 |
| Transit Time (Days) | 2 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 7.4V |
| Remote Distance | 150 |
| Charging Time | 20 |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions |
| Material | Foam |
| Brand Name | Xiangtat |
| Type | Airplane |
| Features | other |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| name | An Ant Store Store |
Instock
There are no reviews yet.