Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 8 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Expand Microphone | No |
| Equivalent Focal Length | 3 |
| Input/Output | USB |
| Removable/Replaceable Battery | No |
| Max depth[m] | 5 |
| Operating Temperature[°C] | -10~50 |
| Video Format | MP4 |
| Category | Sports & Action Video Cameras |
| HDMI-Compatible Output | No |
| Supporting Language | japanese, FRENCH, german, Portuguese, Russian, English, KOREAN, Simplified Chinese, Traditional Chinese Style |
| Video Resolution | 5K30FPS |
| Application | For Home, Semi-professional, Extreme Sports, Outdoor Sport Activities, Bicycle, CAR DVR, Diving |
| Additional Function | Recording Function |
| Sensor Size (inches) | 1/3 inches |
| NFC Support | No |
| Bluetooth Support | No |
| Maximum Aperture | 1.8 |
| Display Screen | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Wideangle | 160° |
| Memory Card Support | 128G |
| WIFI Support | Yes |
| Battery Capacity | 950mAh |
| Volume | 50*42*35.5MM |
| Remote Control Support | Yes |
| Weight | 401g-500g |
| Display Size | 1.5" |
| NightShot Function | No |
| Touch Screen | No |
| Memory Card Type | MicroSD / TF |
| Built-in Memory Size | Non |
| Package | Yes |
| Image Stabilization | Electronic Image Stabilization |
| Body Extension Interface | Others |
| Zoom Magnification | 2X-4X |
| Built-in Mic | Yes |
| Effective MegaPixel | About 48MP |
| Image Sensor | Other SONY Series |
| Main Processor ( Maximum HD Support) | Icatch V35 (4K/30fps) |
| Brand Name | VIRAN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
Instock
There are no reviews yet.