Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 30 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Genuine Leather Type | Cow Leather |
| Size | 17 Inches |
| Interior | Interior Compartment, Computer Interlayer, Interior Zipper Pocket, Interior Slot Pocket, Cell Phone Pocket |
| Handle/Strap Type | detachable |
| Exterior | Solid Bag |
| Item Height | 31cm |
| Material Composition | 100% Genuine Leather |
| Item Width | 15cm |
| Item Weight | 2kg |
| Item Length | 45cm |
| Model Number | GWB4460JMD |
| Number of Handles/Straps | Single |
| Lining Material | POLYESTER |
| Style | Business |
| Gender | MEN, Mens leather briefcases travel bags |
| Pattern Type | Solid |
| Closure Type | zipper |
| Main Material | Genuine leather |
| Brand Name | Newsbirds |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | Briefcases |
| Occasion | Common Use |
| Accessory | Removable Shoulder Srap |
| 42cm Capacity | Main bag can hold 15" laptop, computer interlayer can hold 14" laptop |
| Color | Dark Brown |
Instock
There are no reviews yet.