Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Applicable Camera Specifications | APS-C Mirrorless Camera, Full Frame Mirrorless Camera, Full Frame DSLR Camera, APS-C DSLR Camera |
| Focal Length | 40mm |
| Launch Date | 2023 |
| Number of Diaphragm Blades | 7 Blades |
| Focus Mode | AF |
| Focus Type | Standard Prime |
| Type | Fixed Focus Lens |
| Full Frame | Yes |
| Lens Type | Automatic |
| Scene Type | Wedding, BROADCAST, Business, CINE, HUMAN, Sports, Insect, Architecture, Special, Scenery, Still Life, Travel, People, Night Scene, starry sky, ORIGINALITY, Macro, Indoor |
| Brand Name | zacuto |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Use | Camera |
Instock
There are no reviews yet.