Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Viltrox Model | AF 23mm F1.4 |
| Applicable Camera Specifications | APS-C Mirrorless Camera |
| Lens Size | 65.0*73.0mm |
| Maximum Magnification | 0.100 times |
| Minimum Aperture | F16.0 |
| Focal Length | 55mm |
| Launch Date | 2021 |
| Package | Yes |
| Weight | 201g-300g |
| Maximum Aperture | f/1.4 |
| Lens UV Filter Size | 52mm |
| Number of Diaphragm Blades | 9 Blades |
| Focus Mode | Af, Mf |
| Focus Type | Standard Prime |
| Full Frame | No |
| Lens Type | Automatic |
| Scene Type | Wedding, Business, HUMAN, Sports, Insect, Architecture, Special, Scenery, Still Life, Travel, People, Night Scene, starry sky |
| Brand Name | VILTROX |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Focus motor: | STM+Lead screw |
| Type: | 23mm F1.4 |
| Camera Mount: | Sony E mount |
| Model: | 23mm Sony E mount, Sony E Lens, Sony Lens |
| Use: | Camera, Camera Lens |
Instock
There are no reviews yet.