Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 10 × 9 cm |
| is_customized | Yes |
| Brand Name | RuoShui |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Range | 200 mT (2000Gs) 2000 mT (20000Gs) |
| Instrument dimensions | 160 mm*75 mm*34 mm |
| Power supply | 1 pcs 9 V Battery |
| Certificate Reports | Yes |
| Two magnetic field units | mT (mtr), Gs (Gauss) |
| Range of measurements | 0-2500 mT (25000Gs) |
| display backlight | Yes |
| Automatic Shut off | Yes |
| Products Name | Tesla/Gauss Meter |
Instock
There are no reviews yet.