Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Adjustment | MIL |
| Lens coating | Fmc |
| Side Focus | No |
| Tube Dia | 30mm, 30mm |
| Focal Plane | Second Focal Plane |
| Model Number | OPSL22 OPSL23 |
| Function | Lens |
| Type | RIFLE |
| Brand Name | victoptics |
| Origin | Mainland China |
| Magnification | 1-6x |
| Objective Lens Dia | 24mm |
| Ocular Lens Dia | 36mm / 1.4 inch |
| Ocular Lens Length | 59mm / 2.3 inch |
| Exit Pupil | 16.0-4.0mm |
| Optics Coating | FMC |
| Field of View | 109.2-18.2 feet@ 100 yards |
| Eye Relief | 101mm / 4.0 inch |
| Length | 249mm / 9.8 inch |
| Weight | 425g / 15.0oz |
| Click Value | 1/5MIL |
| Adjustment Range | More Than 50MIL |
| Parallax Setting | 100 yards |
| Reticle | Etched glass VI-CTSIX |
| Illumination | 5 levels red & green |
| Battery Type | CR2032 |
| Warranty | 1 Year |
Instock
There are no reviews yet.