Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 8 cm |
| Motor type | ROTARY |
| Function | Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Minimum haircut length | 0.5 – 1 mm |
| Target Audience | universal |
| Blade Material | Carbon Steel |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Power Type | Rechargeable/Electric Both Work |
| Brand Name | VGR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Charging time | 3.5H |
| Usage time | 300min |
| Model Number | VGR V688 |
| Power | 5w |
Instock
There are no reviews yet.