Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.386 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Certification | CE, CE |
| Item Type | hair trimmer, hair trimmer |
| Motor type | Rotary |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Power type | Mains and battery operation |
| Material | metal+ABS |
| Brand Name | VGR |
| Power | 5W |
| Rotating speed | 9000RPM |
| Battery | 2000mAh lithium battery |
| Voltage | 100-240v~50/60Hz |
| Model | V-906 |
| attachment combs | 1/2/3mm |
| LED display | battery power left, low battery power, charging and full charge |
| Charger | USB Charger |
| Charging time | 2.5 hours |
| Usage time | 240minutes |
Instock
There are no reviews yet.