Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Vgr Model | 353 |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Function | Wet shave, Dry shaving, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Nozzle type | other |
| Number of nozzles | 1 – 2 pcs |
| Razor type | Mesh |
| Material | ABS |
| Model Number | VGR-353 |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Charging Time | 2H |
| With trimming device | Yes |
| Washing Mode | Whole body washing |
| Usage Time | 240Mins |
| Use | Face |
| Feature | Single Blade |
| Power Type | Rechargeable/Electric Both Work |
| Gender | Male |
| Brand Name | VGR |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Electric Shaver |
| Certification | RoHs, CE, EPA, FCC, RoHS, weee |
Instock
There are no reviews yet.