Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Function | wet haircut, dry haircut, Washing knives under water, fast charging, Charging indication, Battery operation |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Minimum haircut length | less than 5 mm |
| Target Audience | universal |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Power Type | Rechargeable/Electric Both Work |
| Brand Name | PWS |
| Certification | CE, DOT, EAC |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | V-675 |
| attachment combs | 1.5/3/4.5/6/10/13/16/19/22/25MM |
| Small attachment combs | 1/3/5/7MM |
| Charging time | 2 hours / 3 hours |
| Usage time | 120 minutes / 200 minutes |
| Battery | 1200/2000mAh lithium battery |
| LED display | Electricity display / charge display / refueling display |
| Waterproof rating | IPX6 |
Instock
There are no reviews yet.