Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 13 × 8 cm |
| Motor type | ROTARY |
| Function | Washing knives under water, fast charging |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Minimum haircut length | 0.5 – 1 mm |
| Target Audience | universal |
| Usage Time | 60Mins |
| Charging Time | 8h |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Power Type | Rechargeable |
| Brand Name | VGR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Type | V-015 |
| Net Weight | 111g |
| Package Weight | 249g |
| Work Race | 5W |
| Item Type | Hair Trimmer |
| Model Number | V015 |
| Material | ABS+Stainless steel cutter head |
| Size | 15.5*4*3cm |
Instock
There are no reviews yet.