Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 15 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Special Features | Other |
| Software Update | Yes |
| Language | POLISH, French, Spanish, Russian, Portuguese, Italian, german, English, 8 languages |
| Software Version | Vgate VR800 |
| Hardware Version | Vgate VR800 |
| Brand Name | JFIND |
| Item Type | Code Readers & Scan Tools |
| Origin | Mainland China |
| Certification | FCC, RoHS, CE |
| Features | High quality/Multi-function/Multi-language |
| Warranty | 2 Years |
| Item Name | Vgate VR800 Professional Code Reader |
| Special Function | Read and Clear DTC, O2 Sensor, Data stream, freeze frame etc. |
| Product Name | Vgate VR800 Multi-function Scan Tools |
| Dispaly | TFT color display(320X240 dpi) |
| Operating Temperature | 0 to 60°C (32 to 140°F) |
| Storage Temperature | -20 to 70°C (-4 to 158°F) |
| External Power: | 8.0 to 18.0V power provided via vehicle battery |
Instock
There are no reviews yet.