Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 15 cm |
| General Use | Home Furniture |
| is_customized | No |
| Specific Use | Coat Rack |
| Type | Living Room Furniture |
| Folded | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Material | Stainless Steel + Q235 Steel |
| Appearance | Modern Style |
| Number of hooks | 2 |
| Adjustable Height | 35.9"-84.6" / 91.3-215 cm |
| Caster | Four Swivel Casters (2 Lockable) |
| Caster Diameter | 3" / 7.6 cm |
| Hang Rail | Single Rail |
| Color | Black / Silver / Red / Orange |
| Weight Capacity | 176 lbs / 80 kg |
| Weight | 19.6 lbs / 8.9 kg |
| Size | 23.6" x 62.6" x 84.6" / 60 x 159 x 215 cm |
Instock
There are no reviews yet.