Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.38 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 25 × 9 cm |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Material | Cast iron and Steel |
| Surface treatment | Chrome plating |
| Jaw Width | 9"(226 mm) |
| Guide length | 13.2"(335 mm) |
| Guide width | 5.9"(15 cm) |
| Screw length | 12"(30 cm) |
| Screw diameter | 0.9"(2.4 cm) |
| Handle hole diameter | 1.2"(3 cm) |
| Gross weight | 11.6 lbs / 5.3 kg |
Instock
There are no reviews yet.