Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 9 × 9 cm |
| is_customized | Yes, Yes |
| Model Number | XC-4077 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Beginner |
| Fit | Fits smaller than usual. Please check this store's sizing info |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | COTTON |
| Upper Material | Satin |
| Heel Type | Flat |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Soft Ballet Shoes |
| Decorations | Bowtie |
| Closure Type | elastic band |
| Outsole Material | Cow Muscle |
| Gender | WOMEN, Girls, Kids, Children |
| Brand Name | DLTNIW |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Place of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Feature | Anti-Pilling, Anti-Shrink, Anti-Wrinkle, Breathable, Eco-Friendly |
Instock
There are no reviews yet.