Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Color | black, GRAY, Silver, WHITE, Pink Bronze |
| is_customized | Yes |
| Is Smart Device | no |
| Usage | Daily Lighting |
| Features | simple |
| Model Number | LED Wall Light 3w |
| Lighting Area | 1-3square meters |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, study, BATHROOM, stairs, stairway |
| Technics | Painted |
| Number of light sources | 8 |
| Material | Plastic |
| Warranty | 2 years |
| Shade Type | Plastic |
| Shade Direction | Down |
| Base Type | Wedge |
| Power Source | AC |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Item Type | Wall Lamps |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CCC, ce, ROHS |
| Light Source | LED bulbs |
| Installation Type | Ressessed In |
| Brand Name | WAAJEA |
| Is Dimmable | No |
| Switch Type | Knob switch |
| Body Material | aluminum |
| Style | Modern Style |
| Voltage | 220V, 110V, 90-260V |
| feature 1 | ladder wall |
| feature 2 | led light for ladder |
| feature 3 | led step ladder |
| feature 4 | stair light wall |
| feature 5 | outdoor fences |
| feature 6 | stair light wall |
| feature 7 | modern wall light |
| feature 8 | Staircase lights |
| feature 9 | Wall sconces interior lighting |
| feature 10 | Outdoor Wall Lamps |
Instock
There are no reviews yet.