Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.78 kg |
|---|---|
| Dimensions | 98 × 23 × 43 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | 4 class |
| Drone Weight | 1250g |
| Takeoff Weight | 1200g |
| Transit Time (Days) | no radio |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | 30E EDGE540 |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 8*AA |
| Plugs Type | XT60 |
| Warning | no toys |
| Remote Distance | other buy the remote control |
| Warranty | no |
| Dimensions | 100cm-150cm |
| Charging Time | 2h |
| Charging Voltage | 4S |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Foam |
| Brand Name | along-rc hobby |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.