Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.079 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 12 × 5 cm |
| Case Thickness | 16mm |
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | RESIN |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI men watch 1762 |
| Dial Diameter | 48mm |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Shock Resistant, LED display, Luminous, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, swim, Week Display |
| Water Resistance Depth | 10Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 26 |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.