Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 8 cm |
| Case Thickness | 15mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | 1469/Digital watch/SKMEI Wristwatches |
| Dial Diameter | 50mm |
| Feature | STOP WATCH, Luminous, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 26.5cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | pse |
| Color | Black/Black white/Blue black/Blue white/Green black/Green white |
| Suitable for | Sport watch/Military watch/Motion watch/Business watch |
| Function1 | Countdown/stopwatch/chronograph/pedometer/calorie |
| Function2 | Distance/goal management/low power prompt/2 time |
| Function3 | Week display/Date display/Alarm/El light/50m waterproof |
| men watch | Watch men/sport bracelet/wrist watch/waterproof wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.