Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 13 × 8 cm |
| Case Thickness | 17mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | PU |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | RESIN |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | Skmei-1680 |
| Dial Diameter | 55mm |
| Feature | LED display, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, None, Alarm, swim, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 26cm |
| Case Material | Acrylic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| reloj hombre | Gregorian calendar |
| erkek kol saati | religiousday |
| montre homme | Religious month |
| reloj | Quartz watch |
| Feature-1 | Qibla Direction |
| Feature-2 | Pilgrimage time reminder |
| Feature-3 | men wristwatch |
| Feature-4 | Qibla namedisplay |
| Feature-5 | summer time |
| Feature-6 | Bookmark |
Instock
There are no reviews yet.