Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Thickness | 17mm, 17mm |
| Band Width | 20mm, 20mm |
| Band Material Type | PU, PU |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI 1270, SKMEI 1270 |
| Dial Diameter | 50mm, 50mm |
| Feature | Back Light, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25.5inch |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Dual Display |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.