Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 5 × 6 cm |
| Anti-wind Ability | standard |
| Drone Weight | 100g |
| Takeoff Weight | 100g |
| Transit Time (Days) | 100m |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| 3C | Certificate |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Model Number | QS5010 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 3.5 Channels |
| Controller Battery | AA |
| Motor | Brushless Motor |
| Plugs Type | USB |
| Warning | none |
| Warranty | 30 days |
| Charging Time | 30 minutes or so |
| Charging Voltage | 3.7V 80MAH |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 9.8*2.2*5.4 CM |
| Remote Distance | About 20 meters |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Plastic |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
Instock
There are no reviews yet.