Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 20 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | level 5 |
| Drone Weight | as show |
| Takeoff Weight | as show |
| Transit Time (Days) | as show |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | QIDI-560 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 5 CHANNELS |
| Controller Battery | 4*1.5 AAA batteries (Not included) |
| Remote Distance | 200 meters |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | About 30 minutes |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Plastic, Foam |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| Vertical Flight | 10 minutes |
| Remote Controller | 5 channel |
| Receiver | 6 channel |
Instock
There are no reviews yet.