Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 43 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | AA Battery |
| Anti-wind Ability | TDN4 |
| Drone Weight | 500g |
| Takeoff Weight | 100g |
| Transit Time (Days) | 300 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | QF009 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 7.4V 700mAh lithium battery /20C |
| Warning | no |
| Remote Distance | 300m |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Plastic, Foam |
| Features | Follow Me |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| attribute 1 | Su-35 Fighter |
| attribute 2 | Fixed wing foam aircraft |
| attribute 3 | Remote controlled glider |
| attribute 4 | remote control toy |
| attribute 5 | remote control airplane |
| attribute 6 | Su-35 remotely piloted aircraft |
Instock
There are no reviews yet.