Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 2Day |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | None |
| Metrics measured | other |
| Activity Tracked | Distance Tracker |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | LCD |
| Resolution | 1.4 |
| Display Size | 1.4 |
| Application Age Group | child |
| Screen Shape | SQUARE |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | No |
| GPS | Yes |
| Network Mode | 2G |
| Battery Capacity | 120-180mAh |
| Rear Camera | None |
| RAM | 2GB |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, FRENCH, german, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch |
| Function | Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Alarm Clock |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.