Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | as show |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Steering servo | 3-wire 17G digital servo or 5-wire 17G steering servo |
| Power | 70KM/H or 50km/H |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15-18 minutes |
| Tire Track | 188mm |
| Wheelbase | 185mm |
| Warning | NONE |
| Remote Distance | 120m |
| Warranty | one month |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 34.5*20.5*14.8 CM |
| Model Number | Q130 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V 1500mAH |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | EC TOY |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Remote control batteries | 3*1.5V AA batteries (not included) |
| Frequency | 2.4GHZ |
| Charging time | 3-3.5 hours |
Instock
There are no reviews yet.