Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 10 cm |
| Plug Type | US |
| Is Smart Device | no |
| Usage | For banner tarpaulin roof welding and repair |
| Weight | 0.4kgs, 1.8 kgs |
| Dimensions | no |
| Welding Area | 2-4cm |
| Frequency | 50/60hz |
| Power | 1600W |
| Model Number | LDHT-1600 |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| Nozzle 1 | 20mm |
| Nozzle 2 | 40mm |
| temperature range | 20-700 degrees |
Instock
There are no reviews yet.