Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Craft of Weaving | Other |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Process Technique | Washed |
| Suitable Region | Western Europe |
| Fabirc Style | plain |
| Fabirc Construction | 160gsm |
| is_customized | Yes |
| Weight | 1.5kg |
| Color Fastness (Grade) | 4 |
| Application Size | 1.0m (3.3 feet), 1.2m (4 feet), 1.35m (4.5 feet), 1.5m (5 feet), 1.8m (6 feet), 2.0m (6.6 feet), 2.2m (7 feet), 2.5m (8 feet) |
| Quantity | 3 pcs |
| Style | Solid |
| Material | 100% Linen |
| Type | Duvetcover&2pcs Pillowcase |
| Brand Name | Heavenspark |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hunan |
| Suitable for | Summer, Autumn, Spring, Winter |
| Size | Full, Double, Queen, King, Twin |
| Shipping | free shipping, DHL, FEDEX, EMS, UPS, ALIEXPRESS |
| Use | Home, hotel |
Instock
There are no reviews yet.