Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 11 × 10 cm |
| Certificate | YES |
| Item Weight | 4G |
| Side Stone | Other Natrual material |
| Diamond Shape | Princess Shape |
| Metal Stamp | 18k |
| White Diamond Color | D |
| Diamond Carat Weight | 1CT, 1 Carat |
| Diamond Cut | Excellent |
| Diamond Clarity | VVS1 |
| Shapepattern | Square |
| Setting Type | Tension Setting |
| Style | TRENDY |
| Rings Type | Wedding Bands |
| Occasion | ENGAGEMENT |
| Metals Type | white gold |
| Main Stone | Diamond |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | THREE MAN |
| Origin | Mainland China |
| Fine or Fashion | Fine |
| Item Type | Rings |
| Metal | Solid 18K White Gold |
| Diamond Color Grade | D Best Grade |
| Clarity | VVS1 |
| Stamp | G18K D1.00CT |
| Guarantee | Genuine 18K White gold Will never Fade Or Tarnish |
Instock
There are no reviews yet.