Instock
| Weight | 0.33 kg |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 6 × 6 cm |
| Spring Force | no |
| Lock | no |
| Blade Material | Plastic |
| Sharp Blade | no |
| Certificate Number | BSTXD200414606402EC |
| Blade Angle | >60° |
| Blade Length | 56cm |
| CE | Certificate |
| Full Length | 77cm |
| Handle Length | 23.5cm |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | CH-1 |
| Warning | Do not use it to attack others maliciously |
| Features | Flashing, Sounding, Glow in the Dark |
| Gender | Unisex |
| Design | Sword Weapon Category |
| Dimensions | 77CM |
| Material | Metal |
| Brand Name | PunkSaber |
| Recommend Age | 6-12y, 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Brand | PunkSaber |
| New | Hot sale |
| LED Lightsaber | Suitable for children's Lightsaber and adult Lightsaber |
| Heavy fighting | There are knocking effects during fighting |
| Sound | Only one single sound effect |
| Mute mode | In the boot state, press and press for 2 seconds to switch the mute mode |
| Sound mode | In the boot state, press and press for 2 seconds to switch the sound mode |
| Lighting | 13 kinds of lighting effects (red, green, blue, orange, yellow…) |
| Light Switch | In the boot state, press it once, switch the light effect |
| Movement chip | LED |
| Battery | 18650-1200mAh |
| long blade | 58 cm long blade |
| Please note | If you want a double saber … Remember to order 2 units |
Instock
There are no reviews yet.