Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 58 × 46 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Acctek Model | AKQ-100 |
| Is Smart Device | YES |
| Rated Voltage | 220V |
| Origin | Mainland China |
| Dimensions | 680*500*230mm |
| Model Number | AKQ-100 Mini Pulse Laser Cleaning Machine |
| Max. Output Power | 100W |
| Focal Spot Diameter | 4.0±0.5 mm |
| Usage | Laser cleaning |
| Certification | CE |
| Single Pulse Energy | 1.5 MJ |
| Pulse Width | 2 ~ 500 |
| Brand Name | ACCTEK |
| Wavelength | 1064nm |
| Product name | Mini Pulse Laser Cleaning Machine |
| Laser power | 100W/200W/300W |
| Laser generator type | Pulse fiber laser |
| Cleaning mode | Pulse |
| Pulse repetition rate range | 1-3000 kHz |
| Scanning area | 100x100mm, support 8 scan modes |
| Fiber delivery cable length | 5m |
| Cooling method | Air cooling |
| Input power | 220V 1 phase, 50/60H |
| Machine dimensions | 680*500*230mm |
| Machine weight | 30kg |
Instock
There are no reviews yet.