Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Expand Microphone | No |
| Supporting Language | japanese, FRENCH, german, Italian, Spanish, Portuguese, Russian, English, SWEDISH, POLISH, Greek, Turkish, KOREAN, DUTCH, Latin American Spanish, Brazilian Portuguese, Simplified Chinese, Traditional Chinese Style, Ukrainiaan |
| Application | For Home, Semi-professional, Extreme Sports, Outdoor Sport Activities, Bicycle, CAR DVR, Diving, Beginner, Professional |
| Waterproof | Yes |
| Memory Card Support | 256G |
| WIFI Support | Yes |
| Touch Screen | No |
| Built-in Memory Size | Non |
| Package | Yes |
| Image Stabilization | Electronic Image Stabilization |
| Body Extension Interface | 1/4 |
| Zoom Magnification | None |
| Built-in Mic | None |
| Effective MegaPixel | About 8MP |
| Image Sensor | Other SONY Series |
| Main Processor ( Maximum HD Support) | Novatek96680 (4K/30FPS) |
| Brand Name | luxuglow |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Name | WIFI sports camera |
| Material | ABS |
| Lens pixel | 8 million pixels, horizontal angle 120 degrees |
| Video resolution | 3840*2160 (800W) |
| Photo resolution | 5376*3024 (1800W) |
| Video format | MP4 supports multiple players |
| Frame rate | 30 frames |
| Battery capacity | 1600mAh |
| Usage time | 3H video recording |
| Image format | JPGE |
| Waterproof grade | IP66 |
| Storage temperature | -20-80 degrees Celsius |
| Operating temperature | 10-60 degrees Celsius |
| Memory card type | TF card supports up to 256G |
| Charging time | 2.5H |
| Charging voltage | 5V 1A |
Instock
There are no reviews yet.