Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.413 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Charging Power | 18W |
| Touch Screen | Yes |
| Memory Card Type | Dedicated slot |
| Battery Capacity Range | 3500-4499 mAh |
| Rear Camera Quantity | 1 |
| Wireless Charging | No |
| NFC | No |
| Biometrics Technology | Rear-mounted |
| Charging Interface Type | Micro USB |
| Front Camera Quantity | 1 |
| 3.5mm Headphone Port | YES |
| Fast Charging | Nonsupport |
| Screen Type | Normal Screen |
| Rear Camera Pixel | 13MP |
| Front Camera Pixel | 8MP |
| Battery Capacity(mAh) | 4000 |
| CPU Model | other |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 1520X720 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Language | English |
| Display Size | 6.26'' |
| Cellular | other |
| Operation System | Android |
| Item Condition | Used |
| Design | BAR |
| Brand Name | XIAOMI |
| Xiaomi Model | redmi 7 |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.