Instock
| Weight | 0.212 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 15 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 4.2 |
| Support Alexa | N |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | SC8541E |
| Model | VP29 |
| APP Download Available | Yes |
| Movement Type | Electronic |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Alloy |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | 4G |
| Rear Camera | 8MP |
| ROM | 64GB |
| System | Android OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Norwegian, Korean, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Altitude Meter, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, DIVER, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, PRAYER, GMT Two Places, Perspective Window, week, Phase of the Moon, Speed Measurement, Month, Moisture Measurement, Attemper, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Thermometer, Calendar, compass, Lighting, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | GOLDENSPIKE |
| Battery Life | 5 |
| Display Size | 2.29inch |
| RAM | 4GB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 490*580 |
| Origin | Mainland China |
| WIFI | YES |
| OS | Android 10.0 |
Instock
There are no reviews yet.