Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 8 cm |
| Charging Power | other |
| Touch Screen | Yes |
| Other Features | Photograph Phone, Fast Charging Phone |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Wi-Fi Transmission Standard | 802.11ac, 802.11n 2.4 GHz, 802.11b/g, 802.11a |
| Memory Card Type | Dedicated slot |
| Battery Capacity Range | 3500-4499 mAh |
| Rear Camera Quantity | 2 |
| Wireless Charging | YES |
| NFC | YES |
| Biometrics Technology | Fingerprint Recognition |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Front Camera Quantity | 1 |
| 3.5mm Headphone Port | YES |
| Fast Charging | Quick Charge 4.0 |
| Screen Type | Normal Screen |
| Rear Camera Pixel | 12mp, 13MP |
| Front Camera Pixel | 32MP |
| Battery Capacity(mAh) | 3100 |
| Screen Material | OLED |
| CPU Model | qualcomm |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 1080×2340 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card, 1 SIM Card |
| Language | English, Russian, german, Spanish, Portuguese, Italian, Turkish, KOREAN, japanese, Arabic |
| Display Size | 6.4 |
| Operation System | Android |
| Item Condition | Refurbished |
| Design | BAR |
| Brand Name | LG |
| Origin | Mainland China |
| Qualcomm Model | Snapdragon 855 |
| Certification | None |
| LG Model | G8X ThinQ |
| G850EMW | Dual Sim Card Version |
| G850UM | Single SIM Card |
| Color | Black |
Instock
There are no reviews yet.