Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 9 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 0.5w-3w |
| Battery Capacity(mAh) | 2000 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | 400-480MHz |
| Model Number | SA828-U |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | G-NiceRF |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Type | Two Way Radio |
| UHF Frequency | 852-867MHz, 902-921MHz |
| Frequency response: | 20 Hz-20 KHz |
| Digital modulation | pi/4 DQPSK |
| Receiving sensitivity: | -96 dBm |
| Audio signal to noise ratio: | 96 dB |
| UHF: | 500-515 Mhz. |
Instock
There are no reviews yet.