Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 7天 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Activity Tracker |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | TFT |
| Resolution | 240*240 |
| Display Size | 1.28 |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | 4G |
| Battery Capacity | 220-300mah |
| Rear Camera | None |
| RAM | <128MB |
| ROM | 32 GB |
| System | Android Wear, IOS |
| Type | wearable |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, FRENCH, german, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, Indonesian |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Heart Rate Tracker, Noctilucent |
| Brand Name | OLEVS |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.