Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 33 × 35 cm |
| Application | 5-6 people |
| Model Number | OLK-50D1 Pressure Cooker |
| LCD | Yes |
| Capacity (Quart) | 5L |
| Outer Pot Material | Plastic |
| Material of Inner Pot | Non-stick Inner Pot |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Non-water Stewing | No |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, Overheat Protection, Pressure Release Device, Boil, Stew, Soup Stewing, Reservation |
| Certification | CE, GS, LFGB, RoHS, SASO |
| Capacity | 4-5L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 900-999W |
| Brand Name | Giant Whale |
| Origin | Mainland China |
| Features 01: | Olayks Kitchen Appliances |
| Features 02: | Electric Pressure Cooker |
| Features 03: | Multi Rice Cooker |
| Features 04: | Household Pressure Cooker |
Instock
There are no reviews yet.