Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 55 × 83 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | Electric fryer |
| Style | Common Fryer |
| Material | Carbon Steel |
| Function | Adjustable Thermostat Control |
| Shape | SQUARE |
| Controlling Mode | Manual Control / Mechanic Timer |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 3.3KW |
| Non-Stick Material | Teflon |
| Brand Name | LZHZXY |
| Origin | Mainland China |
| Name | Single-cylinder fryer |
| Model | FC-A1D |
| Capacity | 17L |
| Power | 2800W |
| Temperature control range | 0-250℃ |
| Product number | JD2469B |
Instock
There are no reviews yet.