Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 7 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Throttle servo | // |
| Steering servo | // |
| Power | // |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Tire Track | 61mm |
| Wheelbase | 89mm |
| Warning | NO |
| Remote Distance | 100m |
| Warranty | NO |
| Scale | 1:32 |
| Dimensions | 122*70*55mm |
| Torque | // |
| Model Number | OH32X01 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER, PVC |
| Brand Name | MODEL RTR |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Applicable age | Over 14 years old |
| place of origin | Chinese mainland |
| applicable gender | male |
| Toy type | Electric toys |
Instock
There are no reviews yet.