Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Charging Power | 66W |
| Touch Screen | Yes |
| Other Features | Photograph Phone, 5G Mobile Phone, Fast Charging Phone |
| Screen Refresh Rate | 120Hz |
| Rear Camera Quantity | 1 |
| Wireless Charging | No |
| Biometrics Technology | In-Screen Fingerprint Recognition |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Front Camera Quantity | 1 |
| 3.5mm Headphone Port | No |
| Fast Charging | SuperCharge |
| Screen Type | other |
| Rear Camera Pixel | ≈108MP |
| Front Camera Pixel | 8MP |
| Battery Capacity(mAh) | 6600 |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | qualcomm |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 2700*1224 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Language | English, Russian, german, FRENCH, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, Turkish, Norwegian, KOREAN, japanese, Arabic |
| Display Size | 6.78 |
| Cellular | 3G, 2G, 4G, 5 G |
| Operation System | Android |
| Item Condition | New |
| Design | BAR |
| Brand Name | HONOR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Model Name | Honor X60 Pro |
| Firmware | Chinese Version, Original Offical Rom |
| Google Play Store | Not Support |
| OS | MagicOS 8.0 (based on Android 14) |
| CPU | Snapdragon 6+ Gen 1 Octa Core |
| Rear Camera | 108MP |
| Front Camera | 8MP |
| RAM + ROM | 8GB+128GB8GB+256GB12GB+256GB12GB+512GB |
| GPU | Adreno 710 |
Instock
There are no reviews yet.