Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Certificate Number | As Show |
| CE | Certificate |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As Show |
| Steering servo | As Show |
| Power | As Show |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20 minutes |
| Tire Track | As Show |
| Wheelbase | As Show |
| Warning | None |
| Remote Distance | 30m |
| Warranty | None |
| Scale | 1:20 |
| Dimensions | 21.5*17*9.5CM |
| Torque | As Show |
| Model Number | S269 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | SZWDSE |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.