Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Number of Holes | Three |
| Model Number | 6042 7046 7546 |
| Sink Style | Single Bowl |
| Feature | Without Faucet |
| Installation Type | Above Counter |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Bowl Shape | Rectangular |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Brand Name | RLL |
| Product Name | Cup Washer Sink |
| Product material | 304 stainless steel |
| Product size | 60*42cm 70*46cm 75*46cm |
| Edge thickness | 3mm |
| Sink depth | 210mm |
| Surface treatment | brushed |
| Feature 1 | 304 stainless steel material |
| Feature 2 | Thickened panel |
| Feature 3 | Innovative Cup Washer |
| Feature 4 | Five layers of protection |
| Feature 5 | Fast drainage |
| Feature 6 | Large space |
| Feature 7 | Anti-scratch and wear-resistant |
| Feature 8 | Porous bit design |
| Feature 9 | A variety of installation methods |
Instock
There are no reviews yet.