Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Thermostatically Operated, Anti Scalding |
| Material | ABS |
| Model Number | – |
| Voltage | 210-240V |
| Service life of thermal plate/bar | 20, 000-50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 200 °C |
| Temperature Controller | Knob |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 120 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
Instock
There are no reviews yet.