Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 7 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Element type | Basic Classic |
| Applicable Scenarios | casual |
| Product Type | Fashion reading glasses |
| Style type | Oval |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Model Number | 1513 round Europe style reading glasses |
| Lens Width | 4.6cm |
| Lens Height | 3.8cm |
| Coating | HMC |
| Frame Material | Plastic |
| Lenses Material | Polycarbonate |
| Lenses Color | WHITE |
| Gender | WOMEN, MEN, Unisex |
| Lenses Optical Attribute | Anti-reflective |
| Brand Name | Meeshow |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | EYEWEAR |
| Eyewear Type | Reading Glasses |
| Color | 20+Colors available |
| Frame Length | 137mm |
| Hinge | High Quality Flex |
| Frame height | 46mm |
| pack way | pouch, cleaning cloth |
| temple Length | 145mm |
| Logo Customized | Yes, please contact with service |
Instock
There are no reviews yet.