Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Supported Internet Services | Prime video, NETFLIX, YouTube, other |
| Remote controller included | YES |
| Voice assistant built-in | YES |
| Category | Set Top Box |
| HDR Standards | HLG, HDR10 |
| Max Output | 4K @ 60 Hz |
| Video Code | H.265/HEVC |
| USB Ports | 1x USB 2.0, 1x USB 3.0 |
| Wi-Fi Transmission Standard | 802.11n 2.4GHz/5 GHz |
| System | Android 10.0 |
| Max. Extended Capacity | TF Card Up To 32GB |
| Power | DC 5V, 2A |
| GOOGLE Cast | Yes |
| System Upgrade | Yes |
| OTA Update | Yes |
| Power Source | DC |
| Inbox adaptor | Yes |
| Weight | 450g |
| Remote Control | Included |
| Ethernet | 100M |
| Wireless | Yes |
| Internal Storage | 16GB eMMC |
| Memory | 2GB DDR4 |
| Bluetooth | 5.0 |
| Video Output | HDMI-Compatible 2.1 |
| OS | Android tv |
| CPU | Amlogic S905X4 Quad-core 64-bit |
| Brand Name | MECOOL |
| MECOOL Model | KM2 |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| DRM | Widevine L1, Playready 3000 |
| Google Certified | Chromecast Built, google assistant |
Instock
There are no reviews yet.