Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ, MesuLab |
| Origin | Mainland China |
| Customized support | OEM, ODM |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | ME-YS3020 |
| Power | Electronic |
| Parameters | Spectrophotometer ME-YS3020 |
| Light Source | Combined LED Light |
| Battery | Built-in Li-ion Battery, 5000 Measurements within 8 hours |
| warranty | 12 months |
| Aiming Method | Camera Locating |
| UV Light Source | Yes |
| Integrating Sphere Size | 48mm |
| Wavelength Range | 400nm – 700nm |
| Wavelength Pitch | 10nm |
| Reflectance Range | 0 – 200% |
Instock
There are no reviews yet.