Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Rated Voltage | 220V |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | mcw-1500/2000/3000 |
| Max. Output Power | optional |
| Focal Spot Diameter | optional |
| Usage | for cleaning welding cutting |
| Single Pulse Energy | optional |
| Pulse Width | 2-250nm |
| Wavelength | 1080nm |
| Control system | Au3tech HW980 control system |
| Cleaning head | Au3tech HW980 Laser Head |
| Laser Source | Raycus/Max/BWT/JPT |
| Laser Power | 2000w/3000w/1500w optional |
| Protection lens | 5pcs |
| Protective glasses | 1pc |
| Lens Wiper | 5pcs |
| Other funtions optional | 4-in-1, 5-in-1 |
| Cooling Method | Water Chiller |
| Method for place order | Please inquiry before place order to get the detailed offer and confirm the configurations |
Instock
There are no reviews yet.